pl gb de fr

Niedziela, 18 Marca 2018, Imieniny obchodzą:

START / Władze miasta / I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna

I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna

Adam Mytych, I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna Adam Mytych – I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna

Urodził się w Dusznikach Zdroju w 1955 roku. Ukończył Technikum Budowlane w Świdnicy, a następnie studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o specjalności ekonomika i organizacja budownictwa i inwestycji. Zawodowo związany z Lesznem od 1979 roku, gdzie rozpoczął pracę w Wojewódzkim Zarządzie Inwestycji Rolniczych. W latach 1991 – 98 prowadził firmę „Kontrakt” s.c. Od 1998 roku wicewojewoda leszczyński, a po reformie rządowej i samorządowej w latach 1999 – 2000 szef Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W kolejnych latach, 2001 – 2010, dyrektor generalny i członek zarządu spółki „Depolex” w Lipnie k. Leszna. Później, do końca 2014r. zastępca Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Poznaniu.

Ukończył liczne kursy doskonalące, w tym kurs dla kandydatów do rad nadzorczych Skarbu Państwa oraz Podyplomowe Studium Zarządzania dla Pracowników Administracji Publicznej przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Posiada certyfikat The Nottingham Trent University. W życiu zawodowym kieruje się zasadą: wspierać dobre pomysły i mądrych ludzi. Ma żonę i dwie dorosłe córki. Jest miłośnikiem kina francuskiego i tańca.

udostępnij na FB
opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2015-10-29 11:56:19

Regulamin komentowania w serwisie www.leszno.pl

  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenia do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe, są niezgodne z zasadami współżycia społecznego lub promują własne strony internetowe, produkty itp.
  • Redakcja portalu prosi o unikanie pisania komentarzy w całości WIELKIMI LITERAMI.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do ostatecznego słowa w interpretacji tego regulaminu